Księgowość

Księgowość – online czy stacjonarnie?

W jaki sposób dobrze prowadzić swoją księgowość? W dzisiejszych czasach, przez to co aktualnie dzieje się na świecie duża część czynność – między innymi nauka a przede wszystkim praca – zostały przeniesione do internetu. Wymagało to również tego, aby niektóre sektory gospodarki dopasowały się do takiego rozwiązania i przeniosły swoje działania również do sieci. A jak tak kwestia wygląda w księgowości? Na co lepiej się zdecydować i jakie są argumenty za i przeciw obu proponowanym rozwiązaniom? Co będzie dla nas wygodniejsze? Najważniejsze dla każdego przedsiębiorcy jest przecież to, aby jego firma miała zapewnioną kompleksową obsługę w zakresie finansowym. Postarajmy się więc odpowiedzieć na wszystkie zadane pytanie rzeczowo i sprawnie.

Jaki jest wewnętrzny podział w zakresie korzystania z usług księgowości online?

Tradycyjna księgowość jest zdana wielu z nas. Wybieramy samodzielną księgową lub biuro rachunkowe w Pruszczu Gdańskim, w odpowiednim czasie dostarczamy wyznaczone dokumenty oraz pojawiamy się w nim kiedy zajdzie taka potrzeba. A jak zostało to rozwiązane w internecie?

Jako przedsiębiorca posiadasz dwie możliwości: księgowość lub biuro rachunkowe online. Najpierw przedstawmy czym różnią się od siebie te dwa rozwiązania.

– księgowość online – przede wszystkim opiera się ona pracy ze swoją księgowością samemu. Dostajemy bowiem dostęp do portalu internetowego, w którym możemy dokonywać takich operacji jak: generowanie dokumentów (np. faktur czy deklaracji podatkowych), możliwość utworzenia bazy danych, obliczanie składek, tworzenie analiz finansowych czy dział zajmujący się kadrami i płacami. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim dostępność od ręki wszystkich istotnych dla firmy dokumentów, wystarczy posiadać telefon lub komputer z dostępem do internetu. Taka usługa jest również tania. Największą jej potencjalna wadą jednak jest to, że czynności wykonujemy samemu – ale spokojnie jest przewidziana również opcja dla osób, które chciałyby, aby wykwalifikowana osoba sprawdzała ich działania – można zdecydować się na opcję ze wsparciem przez doradcę.

biuro rachunkowe online – to metoda, która jest zdecydowanie bardziej rozwinięta niż księgowość online i zazwyczaj polecana jest dla większych przedsiębiorstw. W przypadku tej usługi, wszystkie elementy obsługi są wykonywane przez fachowych pracowników takiego biura. Współpraca z biurem rachunkowym online jest dokładnie taka sama jak z tradycyjnym, z tą różnią, że nie musimy się w nim pojawiać osobiście. Dzięki takim rozwiązaniom wszystkie potrzebne nam dokumenty są do nas dostarczane oraz księgowane w sieci.

Jak podjąć właściwą decyzje?

Przede wszystkim usługę dopasuje do potrzeb swoich oraz swojej firmy. Księgowość stacjonarna a księgowość online powinny przede wszystkim spełniać nasze oczekiwania, w kwestii szybkości i jakości obsługi. Oferty dostępne aktualnie na rynku są korzystne a przede wszystkim jest ich dużo, co pozwala na znalezienie w pełni pasującej do nas usługi. Dzięki aktualnym rozwiązaniom technologicznym, które w dalszym ciągu są modernizowane oraz udoskonalane na potrzeby klientów, mamy możliwość wyboru w jaki sposób chcemy dokonywać swojego rozliczenia – online czy stacjonarnie. W większych miastach takich jak Poznań, Kraków, Wrocław czy Gdańsk księgowa lub biuro rachunkowe są na wyciągnięcie ręki, jednak w przypadku mniejszych miejscowości lub przedsiębiorstw działających bardziej mobilnie sprawa nieco bardziej się komplikuje. Stąd tak ważne, aby precyzyjnie dobrać usługi księgowe do działalności oraz rozmiaru naszej firmy.

Możliwość komentowania Księgowość – online czy stacjonarnie? została wyłączona