Edukacja

Kto i kiedy powinien zainteresować się kursem business english?

Czego można nauczyć się na kursie business english?

Kurs business english jest nauką języka angielskiego gdzie znajduje się duża ilość słówek i zwrotów biznesowych. Podczas takiego kursu kursanci uczą się słówek i przydatnych zwrotów z zakresu handlu, ekonomii, finansów lub marketingu. Kurs business english jest przydatny podczas zdobywania potrzebnej terminologii przy rozmowach kwalifikacyjnych w korporacjach międzynarodowych, spotkań z potencjalnymi odbiorcami oraz czytania artykułów biznesowych, prac naukowych albo podręczników. 

W trakcie kursu języka angielskiego biznesowego można zdobyć doświadczenie przy swobodnym mówieniu i czytaniu.

W Stolicy rekomendowana szkoła językowa to Alfa Lingua – angielski biznesowy.

Kiedy przydaje się kurs business english?

Język angielski biznesowy staje się przydatny zawsze wtedy kiedy w pracy jesteś zmuszony do używania języka obcego, lub chciałbyś znaleźć pracę w międzynarodowej firmie. Kompetencje, które opanujesz podczas kursu business english będą perfekcyjne podczas pisania służbowych e-maili, składania reklamacji albo robienia zamówień. Innymi słowy za każdym razem, kiedy masz do napisania bardzo profesjonalny tekst. Posiądziesz wiedzę jak pisać umowy po angielsku i będziesz umiał robić specjalistyczne prezentacje. Dodatkowo podczas kursu business english zazwyczaj są zajęcia z wykonywania rozmów telefonicznych z zagranicznymi klientami, targowania z nimi umów a także oceniania po angielsku. Innymi słowy – pisanie i mówienie po angielsku nie będzie dla Ciebie żadnym problemem. Będziesz to ćwiczyć, tak aby było bezwarunkowo wykwalifikowanie.

To co najważniejsze – kurs business english przyczynia się do podniesienia pewności siebie kursantów i ułatwia przezwyciężyć tremę przed przemowami.

Komu dedykowany jest kurs business english?

Bardzo dobrymi kandydatami do nauki business english są osoby, które chcą zmienić pracę i rozważają pracę w firmach międzynarodowych, albo w spółkach, które posiadają zagranicznych kontrahentów. W dodatku osoby, które pracują w takich korporacjach, a nie umieją dobrze języka też powinny spojrzeć na kurs business english. Jeżeli Twoja praca opiera się na środowisku biznesowym, w którym sporą rolę odgrywają kontakty międzynarodowe to bezspornie jest to szkolenie dla Ciebie.

Zajęcia będą także idealne dla osób, które pragną się kształcić i zagłębiać się w artykuły tematyczne, rozprawy naukowe oraz książki. Bardzo dużo tego typu tekstów jest właśnie po angielsku i kurs business english może pomóc Ci w czytaniu ich ze zrozumieniem. Na takie zajęcia zazwyczaj decydują się managerowie, prezesi firm ale też specjaliści z działu sprzedaży albo działu obsługi klienta – czyli pracownicy, którzy mają systematyczny kontakt z klientami obcokrajowcami.

W dzisiejszych czasach brak znajomości języka obcego to wielki minus u przyszłego pracownika, więc warto pójść na taki kurs nawet jeżeli nie wymaga tego od Ciebie Twój bieżący pracodawca.