Edukacja

Nauka języka angielskiego – kiedy warto ją rozpocząć?

Bezsprzecznie w dzisiejszych czasach poznawanie języków obcych jest koniecznością. Powinno się przez to uczyć maluchy języka obcego od maleńkości. Przedszkole anglojęzyczne w Krakowie zapewni dziecku szansę na poznanie języka obcego wcześnie. Kraków, Warszawa, Gdańsk to tylko jedne z miejsc gdzie znajdziesz przedszkole dwujęzyczne. Zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem aby zgłębić więcej informacji o nauce języka obcego przez najmłodszych.

W jaki sposób dziecko uczy się języka?

Maluchy uczą się języków w sposób symultaniczny jak i w sposób następczy. Pierwszy sposób odnosi się do dzieci dwujęzycznych, natomiast sposób następczy odnosi się do reszty dzieci.

Kiedy jest dobry czas na rozpoczęcie nauki języka obcego?

Jeżeli chodzi o naukę języka obcego to tak naprawdę to im wcześniej tym lepiej. Niektórzy eksperci mówią że już 3-miesięczne niemowlęta powinny zacząć naukę języka obcego. Jest to spowodowane tym, że do dwunastego miesiąca maluch słyszy i rozróżnia dźwięki każdego języka. Po upływie tego czasu dziecko zaczyna koncentrować się jedynie na głoskach, które są używane wokół niego. Celem uniknięcia zaniknięcia tej wrażliwości należy zapewnić niemowlęciu szansę do jej słuchania.

Z jakiego powodu warto uczyć dziecko języków obcych?

Niektórzy pojawiają mit że dzieci nie są w stanie przyswoić wystarczającej ilości informacji, tak by nauka była sensowna. Jest to oczywiście nieprawda, z tego względu nauka języka obcego najmłodszych ma wiele zalet, którymi są:

nauka języka obcego jest dla dzieci świetną zabawą,
nauka od maleńkości to szansa na dwujęzyczność u dziecka,
nauka w dzieci w wieku przedszkolnym to idealny trening dla mózgu dziecka, ponieważ pozwala znacząco rozwinąć procesy poznawcze,
umiejętność posługiwania się językiem to ogromny atut w życiu,
lekcje dodatkowe z języka obcego to także szansa na nawiązanie nowych znajomości.

Jakie wyróżniamy etapy nauki języka obcego?

Pamiętaj że nie zawsze jest łatwo. Każdy maluch jest inny i w swoim tempe uczy się języka obcego. Niemniej zwykle po jakimś czasie dziecko nabiera pewności i zaczyna budować pierwsze zdania, poznaje zwroty a także zapamiętuje akcent. Pamiętaj że na początku nie należy uczyć dziecka gramatyki.

Nauka kilku języków jednocześnie – co warto wiedzieć?

Chcesz, aby Twoje dziecko było poliglotą? Twoja pociecha wykazuje zainteresowanie wieloma językami? W takiej sytuacji warto pomyśleć nad przyswajaniem kolejnego języka przez dziecko. Jaka jest maksymalna liczba języków obcych które dziecko może przyswoić. Dwa dodatkowe języki obce w takim etapie to maksymalna ilość, z tego względu, że nauka kolejnych będzie problematyczna.

Możliwość komentowania Nauka języka angielskiego – kiedy warto ją rozpocząć? została wyłączona